Küçük ve Orta Ölçekli Projelerde Webserver Tabanlı Entegrasyon

Küçük ve Orta Ölçekli Projelerde Webserver Tabanlı Entegrasyon Uygulamaları

Aşağıdaki örnek uygulamada çok yüksek nokta kapasiteleri olmayan ama içinde birçok otomasyon sistemini barındıran bir projenin, içinde gömülü webserver bulunan tek bir cihazla yönetilmesi, sistemlerin birbirine entegrasyonu, üst entegrasyon fonksiyonlarını bulabilirisiniz.

 KucukEnt

Küçük ve orta ölçekli projeler için geliştirilmiş olan içinde gömülü webserver ve protokol gateway desteği olan DDC Uniteler

Gelişen teknoloji, hızlanan işlemciler, RAM boyutlarının küçülmesi, ticari binalarda bulunan Bina Otomasyonu, Aydınlatma Otomasyonu, Enerji İzleme sistemi, Enerji Otomasyonu , Yangın Algılama gibi sistemlerin tek bir cihaz ile grafik alarm ve trend yönetimini yapmasını sağlamaya başladı. Aynı zamanda Bacnet, Modbus, KNX, DALI , DMX gibi bu alanlarda kullanılan protokollerin %95 ni tamamen destekleyen bu ürünler, bu protokoller arası alışveriş yapma imkanıda sağlamaya başladı. Bu sayede KNX hattındaki bir varlık sensörü ile , bina otomasyonun kurulu olduğu Bacnet hattındaki bir Fancoil de çalıştırılabilir.

Günümüzde artık her türlü ticari binada 2 önemli konuya önem veriliyor. Enerji verimliliği ve işletme verimiliği. Tek bir ara yüzle bütün kaynakları yönetmek çok ciddi bir işletme verimliliği sağlıyor. Bunun dışında bu cihazların endüstriyel cihaz olması ve saha dolaplarında 7×24 çalışması sebebiyle, klasik sistemde kurulacak bir SCADA sisteminin kurulacağı PC ve/veya Server’ların varlığını ortadan kaldırmasını sağlıyor. Bu sayede de PC , Server Bakımları, IT yönetimi ve benzer maliyetleri devreden çıkarmış olursunuz.

Enerji verimliliğinde öncelik her zaman , enerji ölçümü ile başlar. Bu webserver lar ile enerjinizi ölçer ve email ile düzenli raporlarınızı alırsınız. Ayrıca entegrasyon ve protokol gateway özelliği ile birden fazla bilgiyi (Örneğin varlık veya hareket bilgisi) sistemden birden fazla cihazı başlatmak veya durdurmak için kullanabilirsiniz. Zaman programı özellikleri ile beraber bu özellikler çok ciddi enerji verimliliği sağlar.